NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/23 OTWARTY

Liczba miejsc jest ściśle określona. Zachęcamy do rezerwacji miejsca online, telefonicznie lub osobiście w Sekretariacie.

Liceum Ogólnokształcące o profilu
Społeczno-Prawnym

ALO - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Warszawie Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Posiadamy uprawnienia Szkoły Publicznej

  NABÓR JUŻ TRWA  

Wpisowe 500 zł
Czesne 900 zł/mc

Rezerwacja miejsc do 05 07 2022   (liczba miejsc ograniczoniczona, przyjmujemy uczniów z innych szkół)
Okres nauki 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone historia, WOS i j. angielski

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 727 500 190  lub  online 

Image

Czym jest dla nas nauczanie na profilu Społeczno-Prawnym z elementami prawa medycznego?

Absolwent ALO o profilu społeczno – prawnym z elementami prawa medycznego będzie wyposażony w gruntowną wiedzę humanistyczną, którą zagwarantuje nauka historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, realizowanych w zakresie rozszerzonym. Zajęcia uzupełniające w zakresie wstępu do nauki o państwie i prawie oraz prawa medycznego, realizowane w zakresie teoretycznym i/lub praktycznym, pozwolą absolwentowi na świadomy wybór specjalizacji naukowej w zakresie nauk o prawie, w przypadku podjęciu studiów prawniczych. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz naukową, a także przez prawników praktyków.

Podczas nauki na profilu społeczno – prawnym z elementami prawa medycznego, młodzież pogłębiać będzie wiadomości z zakresu historii, prawa i nauk społecznych, a także doskonalić kompetencje językowe z języka angielskiego, co umożliwi jej swobodną komunikację podczas wymiany międzynarodowej, aktywny udział w konferencjach naukowych i możliwość publikacji w języku obcym.

Licealista będzie zdobywał umiejętności formułowania samodzielnych i przemyślanych sądów, a także rozwijał wrażliwość społeczną, moralną i estetyczną. Kształcenie i wychowanie na profilu społeczno – prawnym będzie sprzyjało rozwijaniu postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych uczniów. Wśród naszych licealistów będziemy wzmacniać poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, a także przywiązanie do historii i tradycji narodowych, zachęcając do podejmowania licznych inicjatyw na rzecz środowiska szkolnego, lokalnego i regionu. Promując ideę samorządności stworzymy przestrzeń do kreatywnych działań w Samorządzie Uczniowskim oraz życiu naukowym i artystycznym szkoły.

Dzięki zajęciom prawniczym, uczniowie pod kierunkiem swojego mentora będą zdobywać wiedzę na temat praw i obowiązków pacjenta, lekarza, pielęgniarki, diagnosty laboratoryjnego i innych pracowników ochrony zdrowia, a także podejmować inicjatywy w zakresie upowszechniania prawa medycznego, prowadząc warsztaty i szkolenia dla młodzieży szkolnej i dorosłych, współpracując z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta czy przedstawicielami samorządów zawodowych zawodów medycznych.

Organem prowadzącym Liceum jest
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK. 

Dyżury Dyrektora: Marta Krajkowska
Zapraszamy Rodziców i Kandydatów: 

Sekretariat i Zapisy

Informujemy, że zmianie uległa siedziba firmy
z ul. Karmelickiej 9 na ul. Miła 2
750m obok

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Miła 2
Centrum Warszawy
pn-pt: 8:00-19:00

Tel.: 727-640-200

zapytania można również kierować na adres e-mail: sekretariat@warszawa.medyczneliceum.pl
(odpowiemy natychmiast)

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 727 500 190  lub  online 

 czesne

 900 zł 

 rezerwacja miejsc 05 07 2022  

 INFOLINIA
czynna codziennie do 22:00
w okresie pandemii do 19:00

 727 500 190 

Kontakt

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Miła 2
00-155 Warszawa, Poland

  • +48 727 500 190

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Search

Język/language