NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/23 OTWARTY

Liczba miejsc jest ściśle określona. Zachęcamy do rezerwacji miejsca online, telefonicznie lub osobiście w Sekretariacie.

Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży o profilu

Ratownictwo Medyczne

ALO - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Warszawie Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Posiadamy uprawnienia Szkoły Publicznej

  NABÓR JUŻ TRWA  

Wpisowe 500 zł
Czesne 900 zł/mc

Rezerwacja miejsc do 05 07 2022    (liczba miejsc ograniczoniczona, przyjmujemy uczniów z innych szkół)
Okres nauki 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone biologia, chemia, język angielski

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 727 500 190  lub  online 

Image
Image

Czym jest dla nas nauczanie o profilu Ratownictwo Medyczne?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, oraz język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego Uczeń lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

  • Psychologia w medycynie
  • Podstawy zarządzania kryzysowego
  • Język łaciński w medycynie

Przedmioty realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach i pracowniach warsztatowych. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: pierwszej pomocy, anatomii i fizjologii, farmakologii. Ponad to nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, znajomość ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwijają zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz zgłębiają zagadnienia społeczno-kulturowo-historyczne.

Chętni uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych z zakresu ratownictwa w ramach działającej w szkole Młodzieżowej Grupy Ratowniczej. Program zajęć obejmuje procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy, zarządzanie kryzysowe oraz psychologiczne aspekty działań ratowniczych z elementami pierwszej pomocy psychologicznej oraz negocjacji kryzysowych. Najbardziej zaangażowani w działania Grupy absolwenci mogą wziąć udział w egzaminie państwowym i otrzymać tytuł ratownika, zgodnie z Ustawą z dn. 08.09.2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. 

Członkowie Grupy w ramach działań charytatywnych podejmowanych na rzecz osób dotkniętych bezdomnością regularnie biorą udział w terenowych zajęciach praktycznych, wspierając doświadczonych medyków. Wolontariacko uczestniczą również w zabezpieczeniach medycznych, ucząc się od najlepszych!


Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o nauki o zdrowiu, edukację dla bezpieczeństwa i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli licealnych i wykładowców akademickich zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Organem prowadzącym Liceum jest
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych pracowniach Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.

Dyżury Dyrektora: Marta Krajkowska
Zapraszamy Rodziców i Kandydatów: 

Sekretariat i Zapisy

Informujemy, że zmianie uległa siedziba firmy
z ul. Karmelickiej 9 na ul. Miła 2
750m obok

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Miła 2
Centrum Warszawy
pn-pt: 8:00-19:00

Tel.: 727 500 190

zapytania można również kierować na adres e-mail: sekretariat@warszawa.medyczneliceum.pl
(odpowiemy natychmiast)

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 727 500 190  lub  online 

 czesne

 900 zł 

 rezerwacja miejsc do 05 07 2022  

 INFOLINIA
czynna codziennie do 22:00
w okresie pandemii do 19:00

 727 500 190 

Kontakt

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Miła 2
00-155 Warszawa, Poland

  • +48 727 500 190

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Search

Język/language