NABÓR NA ROK SZKOLNY 2021/22 OTWARTY

Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży o profilu

Ratownictwo Medyczne

Wpisowe 500 zł

Rezerwacja miejsc do 27 07 2021    (liczba miejsc ograniczoniczona, przyjmujemy uczniów z innych szkół)
Okres nauki 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone biologia, chemia, język angielski

Czym jest dla nas nauczanie o profilu Ratownictwo Medyczne?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, oraz język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego Uczeń lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Psychologia w medycynie
  • Podstawy zarządzania kryzysowego
  • Język łaciński w medycynie

Przedmioty realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach i pracowniach warsztatowych. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: pierwszej pomocy, anatomii i fizjologii, farmakologii. Ponad to nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, znajomość ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwijają zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz zgłębiają zagadnienia społeczno-kulturowo-historyczne.

Chętni uczniowie mają możliwość uczestnictwa w zajęciach dodatkowych z zakresu ratownictwa w ramach działającej w szkole Młodzieżowej Grupy Ratowniczej. Program zajęć obejmuje procedury kwalifikowanej pierwszej pomocy, zarządzanie kryzysowe oraz psychologiczne aspekty działań ratowniczych z elementami pierwszej pomocy psychologicznej oraz negocjacji kryzysowych. Najbardziej zaangażowani w działania Grupy absolwenci mogą wziąć udział w egzaminie państwowym i otrzymać tytuł ratownika, zgodnie z Ustawą z dn. 08.09.2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym.

Członkowie Grupy w ramach działań charytatywnych podejmowanych na rzecz osób dotkniętych bezdomnością regularnie biorą udział w terenowych zajęciach praktycznych, wspierając doświadczonych medyków. Wolontariacko uczestniczą również w zabezpieczeniach medycznych, ucząc się od najlepszych!

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o nauki o zdrowiu, edukację dla bezpieczeństwa i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli licealnych i wykładowców akademickich zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, ratownictwie medycznym, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.

Dyżury Dyrektora: dr n. o zdr. Magda Sowa

Tel.: 727 500 190