NABÓR NA ROK SZKOLNY 2022/23 OTWARTY

Liczba miejsc jest ściśle określona. Zachęcamy do rezerwacji miejsca online, telefonicznie lub osobiście w Sekretariacie.

BIBLIOTEKA

AKADEMICKIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO

| SZANOWNY UCZNIU, RODZICU

Biblioteka ALO mieści się przy ul. Karmelickiej 9 na terenie Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Została ona powołana Zarządzeniem Rektora WSNoZ z dniem 1 października 2007 roku. Zapraszamy Uczniów do skorzystania z biblioteki i czytelni uczelnianej.

| INFORMACJE O BIBLIOTECE

Informacje o Bibliotece:
Lokal biblioteki składa się z : wypożyczalni wraz z czytelnią.
Do podstawowych zadań Biblioteki należy gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie zbiorów na miejscu oraz wypożyczanie na zewnątrz uczniom ALO, studentom, pracownikom naukowym, prowadzenie działalności informacyjno-bibliograficznej, a także sukcesywne powiększanie księgozbioru w zależności od potrzeb.
W celu ułatwienia uczniom wyszukiwania poszczególnych pozycji, utworzony został katalog alfabetyczny i przedmiotowy książek.
Czytelnia biblioteczna mieści się w głównym budynku szkoły, na pierwszym piętrze.
Nie odchodząc od podstawowego założenia Biblioteki jakim jest zapewnienie niezbędnego piśmiennictwa uczniom, będziemy specjalizujemy się w literaturze zdrowotnej, oraz posiadamy wszystkie książki potrzebne do nauki uczniom Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego. Obok katalogu przedmiotowego,  założono również katalog czasopism. Posiadamy także katalog zbiorów audiowizualnych oraz prac dyplomowych.
Biblioteka współpracuje z bibliotekami innych uczelni, prowadząc wymianę publikacji i dubletów.

Kontakt

Akademickie Liceum Ogólnokształcące
ul. Miła 2
00-155 Warszawa, Poland

  • +48 727 500 190

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Search

Język/language