Liceum Ogólnokształcące o profilu
Społeczno-Prawnym

Wpisowe 200 zł ważne do końca września

Rezerwacja miejsc do końca września  (liczba miejsc ograniczoniczona, przyjmujemy uczniów z innych szkół)
Okres nauki 3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone historia, WOS i j. angielski

Czym jest dla nas nauczanie na profilu Społeczno-Prawnym z elementami prawa medycznego?

Absolwent ALO o profilu społeczno – prawnym z elementami prawa medycznego będzie wyposażony w gruntowną wiedzę humanistyczną, którą zagwarantuje nauka historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, realizowanych w zakresie rozszerzonym. Zajęcia uzupełniające w zakresie wstępu do nauki o państwie i prawie oraz prawa medycznego, realizowane w zakresie teoretycznym i/lub praktycznym, pozwolą absolwentowi na świadomy wybór specjalizacji naukowej w zakresie nauk o prawie, w przypadku podjęciu studiów prawniczych. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz naukową, a także przez prawników praktyków.

Podczas nauki na profilu społeczno – prawnym z elementami prawa medycznego, młodzież pogłębiać będzie wiadomości z zakresu historii, prawa i nauk społecznych, a także doskonalić kompetencje językowe z języka angielskiego, co umożliwi jej swobodną komunikację podczas wymiany międzynarodowej, aktywny udział w konferencjach naukowych i możliwość publikacji w języku obcym.

Licealista będzie zdobywał umiejętności formułowania samodzielnych i przemyślanych sądów, a także rozwijał wrażliwość społeczną, moralną i estetyczną. Kształcenie i wychowanie na profilu społeczno – prawnym będzie sprzyjało rozwijaniu postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych uczniów. Wśród naszych licealistów będziemy wzmacniać poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, a także przywiązanie do historii i tradycji narodowych, zachęcając do podejmowania licznych inicjatyw na rzecz środowiska szkolnego, lokalnego i regionu. Promując ideę samorządności stworzymy przestrzeń do kreatywnych działań w Samorządzie Uczniowskim oraz życiu naukowym i artystycznym szkoły.

Dzięki zajęciom prawniczym, uczniowie pod kierunkiem swojego mentora będą zdobywać wiedzę na temat praw i obowiązków pacjenta, lekarza, pielęgniarki, diagnosty laboratoryjnego i innych pracowników ochrony zdrowia, a także podejmować inicjatywy w zakresie upowszechniania prawa medycznego, prowadząc warsztaty i szkolenia dla młodzieży szkolnej i dorosłych, współpracując z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta czy przedstawicielami samorządów zawodowych zawodów medycznych.

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK.

Dyżury Dyrektora ALO dla Rodziców i Kandydatów

Dyrektor dr n. o zdr. Magda Sowa

Wicedyrektor mgr inż. Renata Jastrzębska

Każdy czwartek, od godziny 17:00 do 18:00