Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży o profilu

Lekarskim

Wpisowe 500 zł ważne do końca listopada

Rezerwacja miejsc do końca listopada  (liczba miejsc ograniczoniczona, przyjmujemy uczniów z innych szkół)
Okres nauki 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone biologia, chemia, język angielski

Zajęcia w Akademickim Laboratorium

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Karmelicka 9

Zajęcia w Akademickim Laboratorium

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Karmelicka 9

Czym jest dla nas nauczanie o profilu lekarskim?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, oraz język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego Uczeń lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Ratownictwo medyczne
  • Język łaciński w medycynie

Przedmioty realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach i pracowniach warsztatowych. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: pierwszej pomocy przedmedycznej, anatomii i fizjologii, farmakologii. Ponad to nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, znajomość ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwijają zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz zgłębiają zagadnienia społeczno - kulturowo -historyczne.

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o psychologię, nauki o zdrowiu i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli licealnych i wykładowców akademickich zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu.

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.

Dyżury Dyrektora ALO dla Rodziców i Kandydatów

Dyrektor dr n. o zdr. Magda Sowa

Wicedyrektor mgr inż. Renata Jastrzębska

Każdy czwartek, od godziny 17:00 do 18:00