Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży o profilu

Kosmetyka i Masaż

Wpisowe 500 zł ważne do końca listopada

Rezerwacja miejsc do końca listopada (liczba miejsc ograniczoniczona, przyjmujemy uczniów z innych szkół)
Okres nauki 4 lata po Szkole Podstawowej
Przedmioty rozszerzone biologia, chemia, język angielski

Zajęcia w Akademickiej Pracowni Kosmetologii

Zajęcia w Akademickiej Pracowni Masażu

Zajęcia w Akademickiej Pracowni Kosmetologii

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Karmelicka 9

Czym jest dla nas nauczanie o profilu kosmetyka lub masaż?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącycm z rozszerzeniem przedmiotów, takich jak biologia, chemia i język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych przed rozpoczęciem roku szkolnego Uczeń lub jego Opiekun mogą wybierać przedmioty dodatkowe realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są poza podstawowym programem nauczania i wybierane indywidualnie określając tym samym ściężkę edukacji i profil nauczania Ucznia.
Istotnym elementem są także przedmioty uzupełniające, takie jak:

• Podstawy Kosmetologii
  • Teoria Kosmetyki
  • Podstawy Fizjoterapii
  • Teoria Masażu

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu.

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Kosmetologii, Masażu i Fizjoterapii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, w tym Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej WSNoZ - jednej z najnowocześniejszych w Polsce.

Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do Policealnych Szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na kierunkach medycznych i nauk o zdrowiu (np. medycyna, fizjoterapia, dietetyka, kosmetologia).

Dyżury Dyrektora ALO dla Rodziców i Kandydatów

Dyrektor dr n. o zdr. Magda Sowa

Wicedyrektor mgr inż. Renata Jastrzębska

Każdy czwartek, od godziny 17:00 do 18:00