AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

LIST REKTORA DO PRZYSZŁYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW

| SZANOWNY KANDYDACIE, RODZICU

Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Warszawie powstało jako pierwsze niepubliczne liceum medyczne w naszym mieście. Przygotowujemy naszych uczniów do egzaminów na studia medyczne, lekarskie oraz z zakresu nauk o zdrowiu oraz matury zgodnie z wybranym rozszerzeniem.

Organem prowadzącym i gwarantem poziomu nauczania jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, która powstała w 2005 r. jako niepaństwowa uczelnia medyczna, kształcąca wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu, takimi jak: analityka medyczna, dietetyka, pielęgniarstwo, fizjoterapia i nowoczesna kosmetologia estetyczna w ramach studiów I, II stopnia i jednolitych.

| ŁĄCZYMY OGÓLNE KSZTAŁCENIE Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM

Na podstawie wieloletniego doświadczenia, postawiliśmy na kształcenie ogólne, z klasami profilowanymi. Po szczegółowej analizie rozwoju i zmian w rynku pracy, utworzyliśmy profile: Kosmetyka lub Masaż, Lekarski, Dietetyka i Żywienie, Społeczno-Prawny z elementami prawa medycznego oraz Ogólny. Są to te gałęzie rynku usług, które rozwijają się w błyskawcznym tempie, pozwalając odnaleźć się młodym osobom na rynku  pracy zaraz po wejściu w dorosłe życie. W ramach patronatu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, nasi absolwenci otrzymują pisemną gwarancję przyjęcia na studia lub do szkół policealnych SKK - lidera w kształceniu ponad gimnazjalnym w Polsce. Uważamy, że nasza misja w kształceniu młodzieży nie może zakończyć się tylko na szkole średniej, która jest dopiero początkiem dojrzałej edukacji.
Co istotne, nasi uczniowie otrzymują dostęp do szerokiej bazy kursów zawodowych SKK, realizowanych w Warszawie, a dostępnych już od 16. roku życia za zgodą opiekuna.

Akademickie Liceum Ogólnokształcące  w Warszawie

ul. Karmelicka 9, Centrum Warszawy

| WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

Nasi nauczyciele to m.in. cenieni w środowisku edukacyjnym wykładowcy, z wieloletnim doświadczeniem w nowoczesnym i praktycznym nauczaniu. Co ważne, Akademickie Liceum Ogólnokształcące współdzieli sale wykładowe i pracownie z uczelnią, co gwarantuje najwyższy poziom wyposażenia klas, jaki osiągalny jest tylko w prestiżowych szkołach niepublicznych.
Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców, którym zależy na perspektywicznym wykształceniu swoich podopiecznych oraz wprowadzenia ich do stabilnej oraz szybko rozwiającej się branży medycznej, promedycznej, prozdrowotnej i nauk o zdrowiu.